1 - Jakubowscy z Żytna

Jakubowski Franciszek 1891-1943

Franciszek JakubowskiAge: 52 years18911943

Name
Franciszek Jakubowski
Surname
Jakubowski
Given names
Franciszek
Also known as
"z banku"
Birth from 1891 to 1892 27 26
Birth of a brotherRoman Jakubowski
estimated 1893 (Age 2 years)

Birth of a sisterStefania Jakubowska
estimated 1904 (Age 13 years)

MarriageKatarzyna RzeszotView this family
October 14, 1910 (Age 19 years)
Birth of a son
#1
Wacław Jakubowski
August 21, 1911 (Age 20 years)

Birth of a son
#2
Józef Jakubowski
March 17, 1913 (Age 22 years)
Christening of a sonJózef Jakubowski
March 24, 1913 (Age 22 years)
Death of a fatherAntoni Jakubowski
July 21, 1929 (Age 38 years)
Birth of a daughter
#3
Daniela Irena Jakubowska
July 4, 1931 (Age 40 years)
Christening of a daughterDaniela Irena Jakubowska
July 11, 1931 (Age 40 years)
Death January 28, 1943 (Age 52 years)
Burial January 30, 1943 (2 days after death)
Family with parents - View this family
father
mother
himself
3 years
younger brother
sister
younger sister
sister
sister
Private
Family with Katarzyna Rzeszot - View this family
himself
wife
Marriage: October 14, 1910Parafia św. Barbary, Częstochowa, śląskie, Polska
10 months
son
19 months
son
18 years
daughter
Jakubowska Daniela 1931Daniela Irena Jakubowska
Birth: July 4, 1931 40 39Częstochowa, śląskie, Polska
Death: July 26, 1999Częstochowa, śląskie, Polska
daughter

Marriage

AACz Digital 515-01. Akt ślubu podpisali Ignacy Jakubowski i Antoni Szuster.

Death

DIGITAL 315-19-02, plik 009; 315-22-2 (?)

Note

Akt zgonu w posiadaniu Karola Jakubowskiego.

Mieszkał początkowo w Cz-wie na Orlej (przed wojną). Po sprzedaży domku rodzina (z dziećmi) przeniosła się do Sosnowca, gdzie Franciszek pracował w kopalni. Po wojnie lub po śmierci Franciszka wrócili do Częstochowy na ul. Katedralną a stamtąd na 16 stycznia (Kiedrzyńską). Tu mieszkali do r. 1968. W 1968 Daniela Jakubowska i Katarzyna Rzeszot przeniosły się na Obraniaka (Limanowskiego) a Wacław Jakubowski z Dobrosławą na ul. Zapolskiej.

Helena Jakubowska w czasie wojny była poszukiwana za działalność antyniemiecką. Po zamążpójsciu przeprowadziła się do Radomska, gdzie pracowała jako przedszkolanka.

Dane od: Piotr Fijołek, kwiecień 2010.

W akcie urodzenia Danieli wymieniony jako fryzjer, w akcie zgonu Franciszek wymieniony jako dozorca domu.

W rozmowie z rodziną z Mieszka Starego opisywany jako "wuj z banku" (w Alejach, koło Desy).

DeathJakubowski Franciszek 1891-1943 - akt zgonu.Jakubowski Franciszek 1891-1943 - akt zgonu.
Format: image/jpeg
Image dimensions: 2,031 × 623 pixels
File size: 348 KB
Highlighted image: no
Note:
Media objectJakubowski Franciszek 1891-1943Jakubowski Franciszek 1891-1943
Format: image/jpeg
Image dimensions: 484 × 800 pixels
File size: 273 KB
Highlighted image: no
Note: Zdjęcie około 1910 r.~~Kserokopia zdjęcia od Karola Jakubowskiego.
Media objectJakubowski Franciszek 1891-1943Jakubowski Franciszek 1891-1943
Format: image/png
Image dimensions: 419 × 600 pixels
File size: 154 KB
Highlighted image: no
Note:
Media objectJakubowski Franciszek 1891-1943Jakubowski Franciszek 1891-1943
Format: image/png
Image dimensions: 422 × 600 pixels
File size: 133 KB
Highlighted image: no
Note:
Media objectJakubowski Franciszek 1891-1943Jakubowski Franciszek 1891-1943
Format: image/png
Image dimensions: 434 × 600 pixels
File size: 445 KB
Highlighted image: no
Note:
Media objectJakubowski Franciszek 1891-1943Jakubowski Franciszek 1891-1943
Format: image/png
Image dimensions: 411 × 600 pixels
File size: 132 KB
Highlighted image: yes
Note: