Jakubowscy h. Topór

Herb własny rodziny Jakubowskich

Kazimierz JakubowskiAge: 62 years17401802

Name
Kazimierz Jakubowski
Surname
Jakubowski
Given names
Kazimierz
Also known as
podstoli owrucki
Birth estimated 1740 60 50

Death of a fatherFranciszek --1-- Jakubowski neofita
before 1780 (Age 40 years)

Death of a brotherWojciech Jakubowski h. Jakubowski
December 3, 1784 (Age 44 years)

Death of a brotherFelicyan Jakubowski h. Jakubowski
estimated 1800 (Age 60 years)

Death 1802 (Age 62 years)

Family with parents - View this family
father
mother
elder brother
13 years
elder brother
19 years
elder brother
11 years
himself
sister
Family with Franciszka Turbińska - View this family
himself
wife
son
son
daughter
daughter
son
son
son
Family with Franciszka Zalejska - View this family
himself
wife
son

Note

Podstoli owrucki, 1767 r. (DW. 87 f. 1184), dziedzic Weryni, wylegitymowany ze szlachectwa we Lwowie 1782 r. (źródło: Herbarz Polski - Adam Boniecki, str. 166).

Mieszczanin krakowski; na sejmie 1764 r. otrzymał nobilitację wraz z herbem Jakubowski i przydaniem do niego orła i lwa. Zapisany do stanu Magnatów w Galicji 1782 r. Właściciel Weryni, podstoli owrucki 1767 r. (źródło: Herbarz szlachty polskiej - Seweryn Uruski, tom 5).

Media objectHerb własny rodziny JakubowskichHerb własny rodziny Jakubowskich
Format: image/jpeg
Image dimensions: 1,614 × 1,144 pixels
File size: 461 KB
Highlighted image: yes
Note:
Media objectHerb z nobilitacji w 1764 r.Herb z nobilitacji w 1764 r.
Format: image/jpeg
Image dimensions: 796 × 942 pixels
File size: 391 KB
Highlighted image: no
Note: Odmiana Topór II.