Jakubowscy h. Topór

Herb własny rodziny Jakubowskich

Franciszek --1-- Jakubowski neofitaAge: 100 years16801780

Name
Franciszek --1-- Jakubowski neofita
Surname
--1-- Jakubowski
Given names
Franciszek
Name suffix
neofita
Also known as
podstoli
Birth estimated 1680

Birth of a son
#1
Michał Jakubowski h. Jakubowski
estimated 1700 (Age 20 years)

Birth of a son
#2
Wojciech Jakubowski h. Jakubowski
1712 (Age 32 years)

Birth of a son
#3
Felicyan Jakubowski h. Jakubowski
estimated 1730 (Age 50 years)

Birth of a son
#4
Kazimierz Jakubowski
estimated 1740 (Age 60 years)

Marriage of a childWojciech Jakubowski h. JakubowskiSalomea Łoska z Łosia h. BrodzicView this family
1768 (Age 88 years)

Death before 1780 (Age 100 years)

Family with Katarzyna Rupniewska - View this family
himself
wife
son
13 years
son
19 years
son
11 years
son
daughter

Note

Neofita litewski (patrz źródła syna Wojciecha Jakubowskiego).

"których król Stanisław August nobilitował w roku 1764 i 1765 (Akta kanclers. ks. 42, 45, 46), a których konstytucye W. Ks. Litewskiego wymieniają jako « neofitów dystyngowańszych»" Żródło: "Neofici polscy; materyałły historyczne"

Podstoli. (źródło: M. J. Minakowski, Wielka Genealogia Minakowskiego - Bon. 8.287.4, Bon. 8.287.70, psb.9537.2 - tom X)

Media objectHerb własny rodziny JakubowskichHerb własny rodziny Jakubowskich
Format: image/jpeg
Image dimensions: 1,614 × 1,144 pixels
File size: 461 KB
Highlighted image: yes
Note: